Daçka’mız Beşiktaş Icrypex deplasmanında mağlup oldu

Darüşşafaka’mız, ING Basketbol Süper Ligi’nin 29. haftasında Beşiktaş Icrypex’in Akatlar Spor Salonu’nda konuğu oldu.

Maça boyalı alanda Gabriel Olaseni ile etkili başlayan Daçka, kısa sürede 9-2’lik bir seriye imza attı. Fakat Beşiktaş Icrypex buna 15-1’lik bir seri ile cevap verdi ve takımımız, çeyreğin bitimine 3 dakika kala 17-10 geriye düştü. İlerleyen dakikalarda aradaki farkın çift hanelere çıkmasını engelleyemeyen Kara Panterlerimiz, ilk 10 dakikayı 23-12 geride tamamladı. İkinci çeyreğe Isaiah Pineiro ile hızlı ve etkili başlayan Darüşşafaka’mız, ardından Wayne McCullough ve Troy Şav’ın da kenardan gelerek sayı katkısı vermesiyle arayı kapattı ve aradaki fark 2 sayıya kadar indi. (32-30) Fakat takımımız, devre arasında soyunma odasına 45-36 geride gitti.

Üçüncü çeyrekte savunmadaki kimliğini yansıtmaya başlayan Darüşşafaka’mız, hücumda da Nathan Boothe’un da katkı sağlamasıyla 9 sayı geriden geldi ve skora denge getirdi. (55-55). Çeyreğin sonlarında, skorda eşitlik bozulmadı. 57-57’lik beraberlikle başlayan dördüncü çeyrekte Troy Caupain ve Isaiah Pineiro’nun yeniden hücumda devreye girmesi ile Daçka’nın oyundaki gidişatı yeniden kendi lehine işlemesini sağlaması aynı anda oldu. Fakat takımımız maçın bitimine 4 dakika kala faul hakkını erken doldurdu ve Nathan Boothe 5 faul ile oyun dışında kaldı. Mücadele bu dakikadan itibaren daha kıran kırana ve daha heyecanlı bir durum aldı. Beşiktaş Icrypex’in 77-73 önde olduğu son 49 saniyede üstünlüğü yakalayamadık ve mücadeleden 81-75 mağlup ayrıldık.

Takımımızda üç farklı oyuncu çift hanelere çıkarken, Gabriel Olaseni 16, Isaiah Pineiro 15 ve Troy Caupain 14 sayı kaydetti.

Daçka, ING Basketbol Süper Ligi’nde, normal sezonun 30. ve son hafta maçında Pınar Karşıyaka’yı sahasında ağırlayacak.