Anadolu Efes: 89 – Darüşşafaka Lassa: 83

Darüşşafaka Lassa ING Basketbol Süper Ligi 2019-2020 sezonundaki on dördüncü maçında Sinan Erdem Spor Salonu’nda Anadolu Efes’e konuk oldu.

Karşılaşma öncesinde Anadolu Efes, Avrupa Kupalarındaki 400. maç anısına hazırladığı özel formalarından daha önce Anadolu Efes forması giymiş oyuncularımız Emircan Koşut, Berk Demir, Sinan Güler ve Erkan Veyseloğlu’na hediye etti.

Karşılaşmaya Daçka’mız Gary Browne, Doron Lamb, Sinan Güler, Jarrod Jones ve Johnny Hamilton beşiyle başlarken Anadolu Efes ise Buğrahan Tuncer, Vasilje Micic, Krunoslav Simon, Chris Singleton ve Tibor Pleiss beşini tercih etti.

Karşılaşmaya hücumda çok yüzdeli başlayan ev sahibi karşısında zorlanan ekibimiz, özellikle Pleiss’ı durdurmakta zorlandığı ilk çeyreği 32-17 geride kapattı.

İkinci çeyrekte savunmada biraz olsun toparlanan Daçka’mız, Doron Lamb’in dış isabetleriyle ayakta kalmaya çalışsa da devreye 53-30 geride girdi.

Soyunma odasından kaptanımız Erkan Veyseloğlu önderliğinde tamamiyle farklı bir görüntüde dönen ekibimiz, bu çeyrekte ilk yarıya oranla çok daha sert bir savunma ortaya koydu. Son çeyreğe Anadolu Efes 71-54 önde girdi.

Son çeyrekte baskısını iyice arttıran ve deplasmanda takımını yalnız bırakmayan seyircisinin de desteğini arkasına alan Darüşşafaka Lassa, güçlü rakibini üst üste top kayıplarına zorlayarak maçın bitimine 4 dakika kala farkı 10 sayıya indirdi. Ergin Ataman bu seriyi mola alarak durdurmak zorunda kaldı. 79-69. Moladan sonra da etkisini sürdüren Daçka’mız büyük bir farktan geri gelse de sonunu getiremedi ve maçtan 89-83 mağlup ayrıldı.