Arel Üniversitesi Büyükçekmece Basketbol: 85 – Darüşşafaka Lassa: 92

Darüşşafaka Lassa Basketbol Süper Ligi 2019-2020 sezonundaki ilk maçında Arel Üniversitesi Büyükçekmece Basketbol’a konuk oldu.

Karşılaşmaya Daçka’mız Kartal Özmızrak, Doron Lamb, Bonzie Colson II, Jarrod Jones ve Jonny Hamilton beşiyle başlarken Büyükçekemece ise Robert Upshaw, Osarius Eldridge, Andrew Andrews, Mert Çelep ve Jeremy Saffold beşini tercih etti.

Karşılaşmaya 6 sayıyla başlayan Doron Lamb karşısında ev sahibi ekipte Upshaw ve Andrews sayılar buldu. İlk molaya da önde giren taraf 9-8 ile Büyükçekmece oldu. Mola sonrası iki takım da sayı bulmakta zorlandı. Takımlar ilk çeyreği 15-15 berabere kapattı.

İkinci çeyreğe içeriden etkili başlayan Darüşşafaka Lassa karşısında Büyükçekmece dışarıdan etkili oldu. Bonzie Colson ikinci çeyrekte takımımız adına en etkili isim oldu.  Çeyreğin sonlarına doğru ev sahibi ekip 33-26’lık skor ile farkı 7’ye kadar çıkartsa da 0-11’lik bir seriyle cevap veren Daçka’mız skoru 33-37 yaptı ve rakibine mola aldırdı. Soyunma odasına da takımımız 39-40 önde girdi.

İlk yarıyı 16 sayıyla tamamlayan Doron Lamb, ikinci yarıya da iyi başladı. Johnny Hamilton’ın takip smacıyla farkı 4’e çıkarttı. 42-46. Çeyreğin başından itibaren iyi savunmasını doğru atışlarla süsleyen ekibimiz, çeyreğin bitimine 2 dakika kala yeni transferimiz Gary Browne’ın basketiyle farkı 6’ya çıkardı ve rakibini mola aldırdı. 51-57. Son çeyreğe Daçka’mız Kartal Özmızrak’ın son saniye üçlüğüyle 55-62 önde girdi.

Son çeyreğe rakibini top kaybına zorlayarak başlayan ekibimiz, Jarrod Jones’un boş alanda bulduğu smaçla farkı 9’a çıkardı. Maç boyunca çok yüksek bir yüzdeyle oynayan Doron Lamb ile Andrew Andrews arasında karşılıklı basketlerin bulunduğu bu çeyrekte Daçka’mız avantajını korudu. Bu çeyrekte çok yüksek bir üçlük yüzdesiyle oynayan takımımız 6 farklı isimden toplam 7 üçlük isabeti buldu. İlk yarıyı 16 sayıyla tamamlayan skorer oyun kurucumuz Doron Lamb, ikinci yarıda da etkili oyununu sürdürerek takımımızın hücumdaki en etkili ismi oldu. Karşılaşmayı Darüşşafaka Lassa, çok iyi bir hücum performansıyla 85-92 kazandı ve sezona önemli bir deplasman galibiyetiyle başladı!