Baş Antrenörümüz Selçuk Ernak ve Kaptanımız Sinan Güler’den Dörtlü Final öncesi açıklamaları

Bursa’da düzenlenecek Bitci Türkiye Kupası Dörtlü Final’de yer alan takımımız, yarın saat 21.00’de Anadolu Efes ile yarı final maçında karşı karşıya gelecek.

Dörtlü Final öncesinde, Bursa Crowne Plaza’da, mücadele edecek takımların yer aldığı basın toplantısı düzenlendi. Takımımızdan Baş Antrenör Selçuk Ernak ve kaptanımız Sinan Güler, yarı final maçı öncesinde önemli değerlendirmelerde bulundu.

Baş Antrenörümüz Selçuk Ernak, “Öncelikle turnuvaya iştirak eden dört takımı tebrik etmek istiyorum. Zorlu yollardan buraya gelindi. Sadece eleme maçları değil, ligin ilk kısmı da herkes için zorlu bir yarışma oldu. Türkiye Kupaları, genelde sezon içinde çok sıkışık takvime denk gelen fakat bir o kadar da basketbol severlere heyecan yaşatan ve güzel anılar bırakan turnuvalar. Daha önceki tecrübelerimiz, bize hep güzel hikayeler ve anılar bırakmıştır. Bu turnuvanın da öyle olmasını temenni ediyorum. Bizim eşleşmemiz Anadolu Efes ile… Hem Türkiye Ligi’nde hem de Avrupa’da şampiyon olup en son unvanı omuzlarında taşıyan bir ekip ile oynamak kolay olmayacaktır. Fakat bir günlük maça sıkışmış bir performansın değer bulacağı bir format olduğu için biz de Darüşşafaka’nın kimliği olarak ifade ettiğimiz vazgeçmemek ve sonuna kadar mümkün mertebe sert ve mücadeleci bir basketbol oynamaktan geri adım atmayacağız. Geçen sene bu turnuvayı oynayamamak, bence herkesin içinde bir burukluk bırakmıştı. Bundan önce oynanan son turnuvada biz finalisttik. Fenerbahçe ile oynadığımız final maçı da ağzımızda acı bir tat bırakmıştı. Açıkçası o tadı silmek için buradayız. Herkese başarılar dilerim” ifadelerini kullandı.

Kaptanımız Sinan Güler, “Öncelikler tüm takımlara ve diğer sporcu arkadaşlarıma sakatlıksız ve başarılı bir Türkiye Kupası dilerim. Bugün burada bir araya geldiğimiz noktada, özellikle pandemi şartlarında, herkesin yoğun geçen takvimi arasında bu turnuvayı oynuyoruz ve herkesin hedefi belli. Darüşşafaka olarak, sezonun ilk yarısında oynadığımız güzel basketbolu taçlandırma fırsatımız var. Biz bu noktada, Avrupa’nın en iyi takımlarından birine karşı oynayacağız. Sahada 40 dakikalık, mükemmele yakın oynamamız gereken bir maç var. Umuyoruz ki, bunu sahaya yansıtarak finale kamayı başarırız” şeklinde konuştu.