BCL’de 2021-22 sezonu rakiplerimiz belli oluyor.

2021-22 Basketbol Şampiyonlar Ligi Eleme Turları ve Normal Sezon için resmi kura çekimi 7 Temmuz Çarşamba günü 12:00’da (TSİ) İsviçre Mies’de bulunan Patrick Baumann Basketbol Evi’nde gerçekleşecek. BCL kulüp ve ülke sıralamasına göre belirlenen 4 torbadan oluşan kura çekimin’de Darüşşafaka Lassa 3. torbada yer alacak.

BCL Normal Sezon Kura Çekimi Torbaları:

1. TORBA: 
AEK??,
ERA Nymburk??
Hapoel Jarusalem??
Hapoel Unet-Credit Holon??
Hereda San Pablo Burgos??
Lenovo Tenerife??
Nizhny Novgorod??
SIG Strasbourg??

2. TORBA: 
Beşiktaş Icrypex??
Pınar Karşıyaka??
Dinamo Sassari??
Happy Casa Brindisi??
Falco Szombathely??
Filou Oostende??
JDA Dijon??
PAOK??

3. TORBA: D
Darüşşafaka Lassa??
Galatasaray??
TOFAŞ??
BAXI Manresa??
Unicaja??
MHP Riesen Ludwigsburg??
Rytas Vilnius??
VEF Riga??

4. TORBA
EWE Baskets Oldenburg??
Igokea??
Lavrio Megabolt??
Stal Ostrow Wielkopolski??
Ön elemelerden gelecek 4 takım ?

Yeni Formatı ile BCL

32 takımın yer alacağı Basketbol Şampiyonlar Ligi Normal Sezonu’na Darüşşafaka Lassa’in de aralarında bulunduğu 28 takım doğrudan katılmaya hak kazanırken, kalan 4 takımı ise ön eleme müsabakaları belirleyecek. 

Yenilenen formatıyla 4 Ekim 2021 tarihinde başlayacak Basketbol Şampiyonalar Ligi normal sezonu 4’er takımdan oluşan 8 grup halinde oynanacak. Gruplarını lider bitiren takımlar Top 16 turuna doğrudan katılırken, kalan 8 takım ise normal sezon gruplarında 2. ve 3. olan takımlar arasında 3 maç üzerinden oynanacak serinin ardından belirlenecek. Top16 turu 4 grupta oynanacak ve gruplarını ilk iki sırada bitiren takımlar adını çeyrek finallere yazdırmaya hak kazanacak. 3 maç üzerinden oynanacak çeyrek finallerin ardından ise 2021-22 sezonu Basketbol Şampiyonlar Ligi şampiyonu Final Four’u sonrasında belirlenecek.