Bitci Türkiye Kupası’nda muhtemel rakiplerimiz belli oldu

ING Basketbol Süper Ligi’nin birinci devresini ilk 8 içinde bitiren A takımımızın Bitci Türkiye Kupası’ndaki muhtemel rakipleri belli oldu.

Erteleme maçlarının tamamlanmasının ardından ING Basketbol Süper Ligi’nde, ilk devredeki tüm maçlar sonuçlandı.

Darüşşafaka’mız, ilk devrede elde ettiği 11 galibiyet ve 4 mağlubiyet ile 26 puan topladı ve 3. sırada yer alarak adını Bitci Türkiye Kupası’na katılma hakkı kazandı.

SERİ BAŞI TAKIMLARDAN BİRİYİZ

7 Şubat Pazartesi günü saat 12.00’de, Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenecek kura çekiminde takımımız, ilk 4 içinde yer alan diğer takımlar Fenerbahçe Beko, Anadolu Efes ve Galatasaray Nef ile birlikte seri başı takımlar arasında yer alacak. Daçka, ikinci torbada yer alacak Pınar Karşıyaka, Gaziantep Basketbol, Bahçeşehir Koleji ve Tofaş takımlarından biri ile eşleşecek.

TURNUVA FORMATI HAKKINDA

Turnuvada çeyrek finalde eşleşen takımlar arasında, seri başı olan takımların bir ev sahibi avantajı bulunmuyor. Eşleşen takımlar için ev sahibini belirleyecek ayrı bir kura çekilecek. 15-16 Şubat tarihleri arasında oynanacak çeyrek final maçları, tek maç üzerinden oynanacak ve kazanan takım, adını Bursa’da düzenlenecek Dörtlü Final’e yazdıracak.

Yarı final eşleşmeleri, ligin ilk dört sırasında yer alan takımlara göre, çarpaz eşleşme şeklinde olacak. Yani Darüşşafaka’mız, çeyrek finalde rakibini elediği takdirde, ligin ilk yarsını ikinci sırada bitiren Anadolu Efes ile rakibi arasında oynanacak maçın galibi ile yarı finalde karşı karşıya gelecek.

Bursa’da düzenlenecek Dörtlü Final, 18 Şubat’ta, yarı final maçlarıyla başlayacak. Finale kalan takımlar, 20 Şubat’ta şampiyonluk için karşı karşıya gelecek.