Cedevita Olimpija Ljubljana: 73 – Darüşşafaka Lassa: 79

Darüşşafaka Lassa,  2019-2020 7DAYS EuroCup Normal Sezonundaki ilk maçında deplasmanda Cedevita Olimpija Ljubljana ile karşılaştı.

Karşılaşmaya ekibimiz Gary Browne, Doğuş Özdemiroğlu, Bonzie Colson II, Jarrod Jones ve Johnny Hamilton beşiyle başlarken ev sahibi ekip ise Edo Muric, Jaka Blazic, Codi Miller, Marko Simonovic ve Andrija Stipanovic beşiyle başladı.

Karşılaşmaya ekipler karşılıklı basketlerle başladı. Ekibimiz hücumda zorlanırken, Sloven temsilcisi Simonovic ile dışarıdan üst üste isabetler buldu. İlk çeyreği önde kapatan taraf 24-12’lik skor ile Cedevita oldu.

İkinci çeyreğe kenardan gelen Doron Lamb ve Johnny Hamilton’ın sayılarıyla başlayan Daçka’mız, oyunun diğer tarafında da çok iyi bir direnç gösterek bir ara 14 sayıya kadar çıkan farkı çeyreğin ortalarına doğru eritti. Ekibimiz, Kartal Özmızrak’ın kritik üçlüğüyle soyunma odasına 35-39 önde girdi.

Üçüncü çeyrekte takımımız adına sahne alan Gary Browne, son derece zor şutlarda isabet sağlayarak takımımızın üstünlüğünü kaybetmesine izin vermedi. Aleyhine çok fazla faul çalınmasına ve faul hakkını erken doldurmasına rağmen takımımız son çeyreğe 59-63 önde girdi.

Son çeyrekte iki takım da zaman zaman sayı bulmakta zorlandı. Ev sahibi ekip faul çizgisinden ve boyalı alandan etkili olurken, takımımız ise Bonzie Colson ile içeriden ve dışarıdan sayılar üretti. Maçın bitimine 23 saniye kala Gary Browne’ın çok şık bir hareket sonrası bulduğu basketle farkı 4’e çıkartan Daçka’mız maçı da 73-79 kazandı ve Avrupa macerasına da çok kritik bir deplasman galibiyetiyle başladı!