Daçka’mız Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde Trevıso’nun konuğu oluyor

FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde mücadele eden Darüşşafaka’mız, Son 16 J Grubu’ndaki 6. ve son maçında, bu akşam Nutribullet Treviso’nun İtalya’da konuğu oluyor. PalaVerde’de oynanacak mücadele, TSİ 22.30’da başlayacak. Karşılaşma Tivibuspor’dan canlı yayınlanacak. Müsabakayı Aleksandar Glisic (Sırbistan), Martin Horozov (Bulgaristan), Gvidas Gedvilas (Litvanya) hakem üçlüsü yönetecek.

GRUPTA SON DURUM

Çeyrek final mücadelesi verdiğimiz J Grubu’nda, bu akşam karşılaşacağımız Nutribullet Treviso’nun 5 maçta galibiyeti yok ve bir üst tur şansı kalmadı. Birinci sıradaki Tofaş, 4 galibiyet ve 1 mağlubiyete sahip. Takımımız, Baxi Manresa ile birlikte 3 galibiyet ve 2 mağlubiyet aldı. Ancak oynanan karşılaşmalar sonunda Manresa’nın Daçka karşısında ikili averajda üstünlüğü bulunuyor. Bu nedenle Darüşşafaka’mız 3. sırada…

Takımımızın çeyrek finale kalması için tek bir ihtimali var; Treviso karşısında galibiyet yeterli olmayacak. Daçka’nın adını en iyi 8 takım arasına yazdırması için İtalya’da alacağı galibiyetle birlikte, Tofaş’ın İspanya’da Baxi Manresa’yı mağlup etmesi gerekecek. Aksi takdirde takımımız turnuvaya veda edecek.