Darüşşafaka Lassa: 61 – Germani Brescia Leonessa: 70

Darüşşafaka Lassa, 2019-2020 7DAYS EuroCup Normal Sezonundaki dokuzuncu maçında Volkswagen Arena’da İtalyan ekiplerinden Germani Brescia Leonessa’yı konuk etti.

Karşılaşmaya ekibimiz Kartal Özmızrak, Doğuş Özdemiroğlu, Bonzie Colson, Jarrod Jones ve Johnny Hamilton beşiyle başlarken deplasman ekibi ise Deandre Lansdowne, Andrea Zerini, Awudu Abass, Tyler Cain ve Luca Vitali beşiyle başladı.

Karşılaşmaya iki takım da yavaş başladı. İlk çeyreğin sonunda benchten gelen tecrübeli oyuncumuz Sinan Güler’in müthiş katkısıyla Daçka’mız bu çeyreği 21-17 önde kapattı.

İkinci çeyrek hücumda çok bocalayan ekibimiz 8 sayıya kadar çıkarttığı farkı koruyamadı ve soyunma odasına 33-42 geride girdi.

Üçüncü çeyrekte seyircisiyle beraber coşan takımımız savunmada da iyi işler yapınca farkı kapattı ve beraberliği yakaladı. Son çeyreğe deplasman ekibi 51-53 önde girdi.

Son çeyrekte doğru şutlar bulsa da bunları isabete çeviremeyen Daçka’mız, biraz da fazla top kaybı yapması sebebiyle maçtan 61-70 mağlup ayrıldı