Darüşşafaka Lassa: 78 – Beşiktaş Sompo Sigorta: 59

Darüşşafaka Lassa ING Basketbol Süper Ligi 2019-2020 sezonundaki on birinci maçında Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda Beşiktaş Sompo Sigorta’yı konuk etti.

Karşılaşmaya Daçka’mız Kartal Özmızrak, Doğuş Özdemiroğlu, Bonzie Colson, Jarrod Jones ve Jonny Hamilton beşiyle başlarken Beşiktaş ise Jordan Theodore, Todrick Gotcher, Shaq Mckissic, Burak Can Yıldızlı ve Samet Geyik beşini tercih etti.

Karşılaşmaya içeriden etkili başlayan Daçka’mız, farkı 6’ya kadar çıkarttığı bu çeyreği 19-17 önde kapattı.

İkinci çeyrekte savunmadaki etkisini arttıran ve rakibinin ritmini çok bozan ekibimiz, farkı bir ara 15’e kadar çıkarttı. Devreye de 36-28 önde girdi.

Soyunma odasından sert bir savunmayla dönen Beşiktaş farkı 3’e kadar indirince baş antrenörümüz Selçuk Ernak mola almak zorunda kaldı. Moladan Sinan Güler’in üst üste üçlükleriyle dönen Darüşşafaka Lassa, daha sonrasında da hız kesmedi ve son çeyreğe büyük bir avantajla girdi. 57-39.

Son çeyrekte Jarrod Jones’un smacıyla farkı 22’ye kadar çıkartan ekibimizde, çeyreğin son bölümlerinde genç oyuncularımız da şans buldu. Altyapı oyuncularımızdan Efe Sarıca, karşılaşmanın bitimine 4 dakika kala oyuna girerek, profesyonel kariyerinin ilk dakikalarını oynadı. Karşılaşmadan Daçka’mız 78-59 galip ayrılarak kritik bir virajı daha başarıyla atlattı.