Darüşşafaka Lassa: 81 – Anadolu Efes: 71

Darüşşafaka Lassa, Solgar Vitamin Türkiye Kupası çeyrek final maçında 11 Şubat Salı günü saat 19:00’da Volkswagen Arena’da Anadolu Efes ile karşılaştı.

Karşılaşmaya Darüşşafaka Lassa Gary Browne, Sinan Güler, Erkan Veyseloğlu, Jarrod Jones ve Johnny Hamilton beşiyle başlarken Anadolu Efes ise Shane Larkin, Buğrahan Tuncer, Krunoslav Simon, Chris Singleton ve Tibor Pleiss beşiyle başladı.

Karşılaşmaya 4-0’lık bir seriyle başlayan takımımıza Anadolu Efes 0-5’lik bir seriyle cevap verince baş antrenörümüz Selçuk Ernak mola almak zorunda kaldı. Mola sonrası Johnny Hamilton ve Gary Browne’ın sayılarıyla etkili olan ekibimiz, çeyrek boyunca yaptığı iyi savunmayla hücumlarını taçlandırınca çeyreği 24-14 önde kapattı.

İkinci çeyrekte Simon’un üst üste üçlükleriyle oyuna dönen deplasman ekibi farkı eriterek öne geçmeyi başardı. Bu çeyrek hücumda bocalayan Darüşşafaka Lassa, Jarrod Jones ile kritik üçlükler bulsa da soyunma odasına 38-39 geride girdi.

Soyunma odasından müthiş bir savunma direnciyle dönen Daçka’mız Doğuş Özdemiroğlu önderliğinde müthiş bir enerji ortaya koydu. Hücumda da Sinan Güler’in canlandığı bu periyodu Darüşşafaka Lassa 58-49 önde kapattı. Bu çeyrek potasında sadece 10 sayı gördü.

Son çeyrekte Anadolu Efes maçın bitimine 5 dakika kala 10 sayılık farkı eriterek beraberliği yakaladı. 64-64. Selçuk Ernak’ın molasından sonra Gary Browne sazı eline alarak Daçka’mız adına üst üste 12 sayı attı ve maçı takımımız adına adet kopardı. Darüşşafaka Lassa, zorlu rakibini 81-71 mağlup ederek Solgar Türkiye Kupası’nda adını yarı finale yazdırdı.

Takımımız Solgar Vitamin Türkiye Kupası yarı final maçında 14 Şubat Cuma günü saat 17:30 Ankara Spor Salonu’nda Galatasaray Doğa Sigorta ile karşılaşacak.