Darüşşafaka Lassa: 83 – Bahçeşehir Koleji: 76

Darüşşafaka Lassa ING Basketbol Süper Ligi 2019-2020 sezonundaki altıncı maçında Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda Bahçeşehir Koleji’ni konuk etti.

Bu sezon başında Bahçeşehir’e transfer olan ve 2018 Eurocup Şampiyonluğu’nda kadromuzda yer alan eski oyuncumuz JaJuan Jonnson’a dün akşamki karşılaşma öncesinde şampiyonluk yüzüğünü Genel Menajerimiz Ahmet Eran takdim etti.

Bu maç aynı zamanda baş antrenörümüz Selçuk Ernak ve kardeşi Erhan Ernak’ı karşıya karşıya getirdi. Ernak kardeşler maçtan önce Tivibu Spor’un sorularını yanıtlayarak bu özel anı ölümsüzleştirdiler.

Karşılaşmaya Daçka’mız Gary Browne, Doron Lamb, Erkan Veyseloğlu, Jarrod Jones ve Jonny Hamilton beşiyle başlarken Bahçeşehir ise Trae Golden, Dwight Hardy, Can Altıntığ, Jajuan Johson ve Mangok Mathiang beşini tercih etti.

İlk çeyreğe deplasman ekibi içeriden oynadığı yüksek yüzdeyle iyi başladı. 5-16 öne fırlayan deplasman ekibi karşısında ipleri erken elden bırakmak istemeyen Daçka’mız çeyreğin sonuna doğru benchten gelen ikinci ünitesinin tam saha baskısıyla beraber farkı biraz olsun eritti. 17-24

İkinci çeyreğe de Doğuş ve Bonzie’nin etkili savunmasıyla çok hızlı başlayan Darüşşafaka Lassa, Bahçeşehir’i top kayıplarına zorladı ve bu top kayıplarını hızlı hücumlarla sayıya çevirdi. Soyunma odasına ekibimiz 45-40 önde girdi.

Üçüncü çeyrekte temposunu biraz kaybeden takımımız, hücumda sayı bulmakta biraz zorlandı. Omuz sakatlığından bu maçla beraber dönen oyuncumuz Berk Demir maçta ilk defa bu çeyrek oyuna girerek Daçka’mızı hücumda rahatlatan isim oldu. Son çeyreğe 61-59 önde giren taraf yine ekibimiz oldu.

Son çeyrek seyircisinin desteğini ve Doğuş Özdemiroğlu’nun yüksek oyun enerjisini lehine çeviren Darüşşafaka Lassa, son 3 dakikasına berabere girilen maçtan 83-76’lık skor ile galip ayrıldı. Bu sonuçla beraber ekibimiz ligde oynadığı altınca maçında dördüncü galibiyetini aldı.