Darüşşafaka Lassa: 96 – Teksüt Bandırma BK: 88

Darüşşafaka Lassa ING Basketbol Süper Ligi 2019-2020 sezonundaki on beşinci maçında Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda Teksüt Bandırma BK’yı konuk etti.

Karşılaşmaya Daçka’mız Gary Browne, Doron Lamb, Erkan Veyseloğlu, Jarrod Jones ve Jonny Hamilton beşiyle başlarken Bandırma ise James Smith, Şehmus Hazer, Tyler Kalinoski, Ian Hummer ve Emanuel Terry beşini tercih etti.

Karşılaşmaya hücumda çok tutuk başlayan ekibimiz bir anda 0-10 geriye düşünce baş antrenörümüz Selçuk Ernak erken bir mola almak zorunda kaldı. Moladan toparlanmış dönen Daçka’mız farkın açılmasına izin vermese de çeyreği 15-26 geride kapattı.

İkinci çeyrekte hızlı hücumlardan sayılar bulan ekibimiz, farkı bir ara 3 sayıya kadar indirse de soyunma odasına 41-48 geride girdi.

Üçüncü çeyreğe karşılıklı basketlerle başlayan ekipler, çeyreğin başında birbirlerini durdurmakta zorlandı. Bu çeyrekte sazı eline alan Gary Browne hem asistleriyle hem de sayılarıyla çok etkili oldu. Çeyreğin sonlarına doğru Bonzie Colson’ın sayısıyla öne geçen Daçka’mız, son çeyreğe de Jarrod Jones’un son saniye üçlüğüyle 73-67 önde girdi.

Son çeyreğe Doğuş Özdemiroğlu ve Sinan Güler ikilisi kritik basketleriyle ve savunma hamleleriyle damga vurdu. Maçın önemli anlarında hata yapmayan ve agresifliğinden ödün vermeyen Darüşşafaka Lassa, son derece yüksek seviyede geçen bu maçtan 96-88 galip ayrıldı. Bu sonuçla ekibimiz ilk yarıyı yedinci sırada kapattı ve Türkiye Kupası’na katılmaya hak kazandı!