Darüşşafaka Lassa, THY EuroLeague’de Çift Maç Haftasının İlk Ayağında Volkswagen Arena’da CSKA Moskova Karşısında!

-Darüşşafaka Lassa Turkish Airlines EuroLeague 16.Haftasında 9 Ocak Çarşamba günü saat 20:15’te Volkswagen Arena’da CSKA Moscow’u konuk ediyor. Maç beIN Sports 3 kanalından canlı yayınlanacak

-İki takım bu sezon ikinci defa karşılaşacak. 18 Ekim 2018’de Moskova’da oynanan ilk maçta, son dakikalara kadar çok çekişmeli geçmesine rağmen maçı 79-75 kaybeden Daçka’mız bu maçın rövanşıdna CSKA’yı seyircisinin de desteğiyle mağlup etmenin yollarını arayacak.

-İki takım EuroLeague tarihinde şu ana kadar 5 kez karşılaştı. Karşılaşmaların 1’ini Daçka kazanırken, 4’ünü ise CSKA kazandı.

-Şu anda CSKA forması giyen eski oyuncumuz Will Clyburn, Darüşşafaka forması giyerken takımımızın CSKA karşısında aldığı tek galibiyete 14 sayı ile katkıda bulunmuştu.

-Darüşşafaka Lassa’in kadrosundaki bütün 14 aktif oyuncu da sezon içinde en az bir kere ilk 5’te yer aldı.

-Oyun kurucumuz Toney Douglas, Daçka formasıyla çıktığı 6 EuroLeague maçının 5’inde çift hanelerde sayı üretti.

-Kısa forvetimiz Zanis Peiners EuroLeague’de son 14 serbest atışından isabet buldu.

-Skorer oyun kurucumuz Jon Diebler, EuroLeague’de çıktığı son 17 maçın 16’sında en az 1 üçlük kaydetti.

-Uzun forvetimiz Jeremy Evans, EuroLeague’de çıktığı son 14 maçın 13’ünde en az 1 blok kaydetti. Ayrıca Jeremy Evans EuroLeague genelinde maç başına 1.1 blok ile 3.sırada yer alıyor.

-Skorer oyun kurucumuz Jon Diebler, EuroLeague tarihinde üçlük yüzdesi kategorisinde %49.2 ile 5.sırada yer almaktadır. Jon Diebler, aktif oyuncular arasında ise 1.sıradadır.

-Pivotumuz Micheal Eric maç başına 2.7 hücum ribaunduyla EuroLeague’de 4.sırada bulunuyor.

-Takımımızın şu ana kadarki en skorer oyuncusu maç başına 12.3 sayıyla Micheal Eric olurken CSKA’nın en skorer ismi ise maç başına 15.3 sayıyla Cory Higgins.