Darüşşafaka Lassa, Turkish Airlines EuroLeague’in Köklü Ekiplerinden Panathinaikos Opap’ı Ağırlıyor

Darüşşafaka Lassa Turkish Airlines EuroLeague 25.Haftasında 7 Mart Perşembe günü saat 20:15’te Volkswagen Arena’da Panathinaikos OPAP’ı konuk ediyor. Maç beIN Sports 3 kanalından canlı yayınlanacak.

İki takım bu sezon EuroLeague’de ikinci, EuroLeague tarihinde ise altıncı defa karşılaşacak. 2018-2019 sezonunun ilk mücadelesinde ekibimiz deplasmanda 75-67 mağlup oldu.

Şu ana kadar oynanan 5 maçtan 1’ini Daçka’mız kazanırken 4 maçı da Yunan temsilcisi kazandı.

Darüşşafaka Lassa’in kadrosundaki 15 aktif oyuncudan 14’ü sezon içinde en az bir kere ilk 5’te yer aldı.

Skorer oyun kurucumuz Jon Diebler, 2010-2012 sezonları arasında iki sezon boyunca Ohio State üniversite takımında Deshaun Thomas ile takım arkadaşıydı.

Uzun forvetimiz Berk Demir ve Deshaun Thomas, 2016-2017 sezonunda Anadolu Efes forması giyerken takım arkadaşıydı.

Skorer oyun kurucumuz Jon Diebler, EuroLeague tarihinde üçlük yüzdesi kategorisinde %48.7 ile 5.sırada yer alıyor. Jon Diebler, aktif oyuncular arasında ise 1.sırada bulunuyor.

Oyun kurucumuz Toney Douglas maç başına 1.8 top çalma ile EuroLeague’de bu kategoride lider. Ayrıca ABD’li oyun kurucumuz maç başına 14.9 sayıyla da bu kategoride 3.sırada bulunuyor.

Uzun forvetimiz Jeremy Evans, EuroLeague’de çıktığı son 14 maçın 13’ünde en az 1 blok kaydetti. Ayrıca Jeremy Evans EuroLeague genelinde maç başına 1.35 blok ile 2.sırada yer alıyor.

Pivotumuz Micheal Eric maç başına 2.3 hücum ribaunduyla EuroLeague’de 4.sırada bulunuyor.

Takımımızın şu ana kadar maç başına en skorer oyuncusu maç başına 14.9 sayıyla Toney Douglas olurken Pana’nın en skorer ismi ise maç başına 11.8 sayı ile oynayan Nick Calathes.

Takımımızın şu ana kadar maç başına en çok ribaund alan ismi 5.8 ribaund ile Jeremy Evans olurken Pana’nın en çok ribaund alan isimleri ise 3.8 ribaund ile Nick Calathes, Ioannis Papapetrou ve James Gist.

Takımımızın şu ana kadar maç başına en çok asist yapan ismi 4.3 asist ile Toney Douglas olurken Pana’nın ise 8.3 asist ile Nick Calathes.