Darüşşafaka’mız Bitci Türkiye Kupası’na yarı finalde veda etti

Bitci Türkiye Kupası’nda Darüşşafaka’mız, Bursa’da düzenlenen Dörtlü Final’de, Anadolu Efes ile yarı final maçında karşı karşıya geldi.

Maçın ilk çeyreğinde Anadolu Efes’in hücumda etkili bir oyunu vardı. Kara Panterlerimiz, daha sonra Isaiah Pineiro ve Gabriel Olaseni ile devreye girmeye çalıştı. Ancak takımımız, çift haneli fark oluşturan Efes karşısında ilk 10 dakikayı 28-15 geride kapadı. İkinci çeyreğe Doğuş Özdemiroğlu’nun basketleriyle başlayan Daçka’mız, daha sonra art arda bulduğu üçlüklerle farkı 7 sayıya kadar düşürdü. (34-27) Fakat Anadolu Efes hücumda yeniden aktifleşti ve maçın kaderine etki edebilecek derecede, tartışmalı bir pozisyonda Doğuş Özdemiroğlu’na sportmenlik dışı faul çalındı. Fark 20 sayının üzerine çıktı. Darüşşafaka’mız, devre arasında soyunma odasına 54-32 geride gitti.

Tartışmalı pozisyonların arttığı üçüncü çeyrekte Doğuş Özdemiroğlu, hakemlerin verdiği teknik faul sonrasında oyun dışında kaldı. Arayı açan Anadolu Efes karşısında mücadelesini sürdürmeye devam eden takımımız, son 10 dakikaya 79-47 geride girdi ve 40 dakikanın sonunda salondan 96-71 mağlup ayrıldı.

Bitci Türkiye Kupası’na yarı finalde veren Darüşşafaka’mızda Isaiah Pineiro, 14 sayı ve 6 ribaund ile öne çıkan isim oldu.