Fenerbahçe Beko: 83 – Darüşşafaka Lassa: 75

Darüşşafaka Lassa ING Basketbol Süper Ligi 2019-2020 sezonundaki dokuzuncu maçında Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda Fenerbahçe Beko’ya konuk oldu.

Karşılaşmaya Daçka’mız Gary Browne, Sinan Güler, Bonzie Colson, Jarrod Jones ve Mahir Ağva beşiyle başlarken Fenerbahçe ise Kostas Sloukas, Melih Mahmutoğlu, Nikola Kalinic, Derrick Willams ve Ahmet Düverioğlu beşini tercih etti.

Başa baş başlayan maçın ilk çeyreğinde üstünlük bir kaç kere el değiştirdi. Sakatlıklarla boğuşan ekibimiz adına Bonzie Colson ve Jarrod Jones bu çeyrekte hücumda takımımızı taşıyan isimler oldu. Çeyreği Fenerbahçe 20-17 önde kapattı.

İkinci çeyreğe yine Bonzie Colson’ın etkili oyunuyla başlayan Daçka’mız çeyreğin ortalarına doğru 27-33 öne geçti ve Obradovic’e mola aldırdı. Moladan 14-4’lük bir seriyle dönen Fenerbahçe, soyunma odasına 41-37 önde girdi.

Üçüncü çeyreğe hızlı başlayan taraf yine ev sahibi ekip oldu. Farkın bir ara 16’ya kadar çıktığı bu çeyrekte yine savunmada rakibini zorladığı top kayıplarıyla oyundan kopmayan Darüşşafaka Lassa çeyreğin sonunda farkı 8’e indirdi. 62-54.

Son çeyrekte farkı bir türlü 6’nın altına indiremeyen Daçka’mız rakibini toplamda 24 top kaybına zorladığı bu önemli maçtan 83-75 mağlup ayrıldı.