Germani Basket Brescia:35 – Darüşşafaka Lassa:61

Darüşşafaka Lassa, 2019-2020 7DAYS EuroCup Normal Sezonundaki dördüncü maçında deplasmanda Germani Basket Brescia ile karşılaştı.

Karşılaşmaya ekibimiz Gary Browne, Doron Lamb, Erkan Veyseloğlu, Jarrod Jones ve Johnny Hamilton beşiyle başlarken ev sahibi ekip ise Brian Sachetti, Tyler Cain, Abass Awudu, Luca Vitali ve Deandre Lansdowne beşiyle başladı.

Çok fazla oyunun durduğu ilk çeyrekte müthiş bir savunma direnci ortaya koyan ekibimiz, rakibini basketbol sahalarında nadir görülen bir skorda tuttu. Oyunun hücum tarafında etkili olamamasına rağme Daçka’mız ilk çeyreği 5-14 önde kapattı. Takımımızın yediği 5 sayı, bu alanda EuroCup rekoru olarak tarihe geçti.

İkinci çeyrekte dış atışlarda biraz da olsa ritmini bulan ev sahibi ekip karşısında hücumda çok fazla top kaybı yapan Darüşşafaka Lassa, bir ara farkı 14’e kadar çıkarmasına rağmen soyunma odasına 8 sayıyla önde girdi. İlk yarıda en etkili oyuncumuz 11 sayıyla Bonzie Colson oldu. 20-28.

İkinci yarı savunmadaki üstün performansını sürdüren ekibimiz üçüncü çeyrekte farkı iyice açmaya başladı. Üçüncü çeyrekte de rakibini 6 sayı da tutan Daçka’mız son çeyreğe 26-43 önde girdi.

Son çeyrek dışarıdan Kartal ve Sinan’ın isabetleriyle farkı 28’e kadar çıkaran ekibimiz, müthiş savunmasını maçın genelinde olduğu gibi bu çeyrekte de sürdürdü. EuroCup’ta bu maçtan önce çıktığı 3 maçta ortalama 74 sayı atan rakibini 35 sayıda tutan ekibimiz, bu alanda rekorları alt üst ederek karşılaşmadan 35-61 galip ayrıldı.