Maç Analizi: Darüşşafaka Lassa – Adatıp Sakarya Büyükşehir Belediyesi Basketbol

Darüşşafaka Lassa Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 12. hafta karşılaşmasında Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda Adatıp Sakarya Büyükşehir Belediye Basketbol ile karşılaştı.

Darüşşafaka Lassa karşılaşmaya Markel Brown, Toney Douglas, Doğuş Özdemiroğlu, Micheal Eric ve Jeremy Evans ile başlarken Sakarya ise Mitchell Douglas Wilbekin, Tarekeyi Edogi, Luic Etou, Alp Karahan ve Alan Herndon beşini tercih etti.

Karşılaşmaya dışarıdan etkili başlayan taraf Darüşşafaka Lassa oldu. İlk 14 sayısının 12’sini üçlüklerle bulan Daçka ilk 5 dakikayı 14-5 önde geçti. Tekevizyon molasına da ekibimiz 14-7 önde girdi. Moladan iyi dönen deplasman ekibi Mitchell Wilbekin ile farkı çok çabuk eritti. Skor 16-14’e gelince koçumuz Selçuk Ernak mola almak zorunda kaldı. Moladan yine dış atışlarda isabet bularak dönen ekibimiz çeyreği 22-18 önde kapattı.

İkinci çeyreğe etkili başlayan taraf Sakarya temsilcisi oldu. Etou ile içeriden dışarıdan sayılar bulan deplasman ekibi farkı 1’e indirdi. 26-25. Koçumuzun molasına rağmen etkinliğini sürdüren Sakarya çeyreğin bitimine 6 dakika kala beraberliği sağladı. 28-28. Beraberlikten sonra deplasman ekibinin öne geçmesine izin vermeyen Darüşşafaka Lassa, Doğuş Özdemiroğlu’nun ve Markel Brown’ın sayılarıyla farkı tekrar açtı. Soyunma odasına ekibimiz 36-30 önde girdi.

Üçüncü çeyreğe Jeremy Evans ile hızlı başlayan takımımız farkı 12’ye kadar çıkardı. 44-32. Farka rağmen oyundan kopmayan deplasman ekibi farkı 4’e kadar indirse de Doğuş Özdemiroğlu önderliğinde 5-0’lık bir seri daha yakalayan Daçka çeyreğin bitimine 4 dakika kala rakibine mola aldırdı. Son çeyreğe de bu çeyrek çok etkili olan Jeremy Evans’ın üst üste basketleriyle 55-43 önde girdi.

Son çeyrek kontrolü elden bırakmaya niyetli olmayan Daçka bunaltıcı savunmasıyla farkı açmaya devam etti, saha içinden çok fazla isabet bulamasa da faul çizgisinden sayılar buldu. Çeyreğin ortalarına doğru fark 15-16 seyirlerinde devam edince maçtaki sertlik biraz azalmaya başladı. Çeyreğin sonlarında rakibini basit top kayıplarına zorlayarak hızlı hücumlarla sayılar bulan Darüşşafaka Lassa farkı iyice açarak maçtan 82-57 galip ayrıldı!

Maçın detaylı istatistikleri için: https://darussafakabasketbol.com/event/darussafaka-vs-sakarya-bbb/