Maç Analizi: Darüşşafaka Lassa – Arel Üniversitesi Büyükçekmece Basketbol

Darüşşafaka Lassa Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 30.hafta karşılaşmasında Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda Büyükçekmece’yi konuk etti.

Darüşşafaka Lassa karşılaşmaya Kartal Özmızrak, Markel Brown, Zanis Peiners, Jeremy Evans ve Micheal Eric ile başlarken deplasman ise Franck Yangue, Berkay Candan, Merthan Mutlu, Özkan ve Hortun beşini tercih etti.

Karşılaşmaya hızlı başlayan ekibimiz sahadaki bütün oyuncularından katkı bulduğu bu bölümde ilk TV molasına kadar üstünlüğünü korudu ve molaya 12-7 önde girdi. Moladan sonra toparlanan deplasman ekibi farkı 2’ye kadar indirse de çeyreği 22-15 önde kapatan taraf Darüşşafaka Lassa oldu.

İkinci çeyreğe iyi başlayan Büyükçekmece beraberliği yakaladı. 26-26. Bu andan itibaren 22-0’lık bir seriyle çeyreği kapatan Daçka’mız soyunma odasına 48-26 önde girdi. Bu seride Jeremy Evans enerjisiyle ve spektaküler hareketleriyle çok etkili oldu.

Üçüncü çeyrek dışarıdan Kartal Özmızrak’ın atışlarıyla başlayan Darüşşafaka Lassa bu çeyreğin TV molasına 62-32 önde girdi. Moladan da iyi dönen ekibimiz son çeyreğe girerken farkı arttırmaya devam etti.

Son çeyrekte genç forvetimiz Selim Troy ile üst üste sayılar bulan takımımız maçtan da 100-51 galip ayrılmayı başardı ve zorlu geçen bir sezonu yüksek notla bitirdi.

Karşılaşmanın detaylı istatistikleri için: https://darussafakabasketbol.com/event/darussafaka-vs-buyukcekmece-basketbol/