Maç Analizi: Darüşşafaka Lassa – CSKA Moscow

Darüşşafaka Lassa, Turkish Airlines Euroleague 17.hafta maçında Volkswagen Arena’da CSKA Moskova’yı konuk etti.

Karşılaşmaya Darüşşafaka Lassa Jon Diebler, Toney Douglas, Stanton Kidd, Jeremy Evans ve Micheal Eric beşiyle başlarken CSKA ise Sergio Rodriguez, Cory Higgins, Alec Peters, Otello Hunter ve Nikita Kurbanov beşini tercih etti.

Karşılaşmaya iki takım da güzel smaçlarla başladı ve içeriden sayılar bulmaya çalıştı. Rus ekibi hücumda ritmini bulurken takımımız dış şutlardan yararlanamayınca TV molasına CSKA 4-13 önde girdi. Moladan Kartal ve Oğuz’un basketleriyle dönen Daçka’mız hücumda ritmini bulsa da savunmada rakibini durdurmakta zorlandı. Çeyreğin sonunda Kartal Özmızrak üçlükleriyle takımımızı ayakta tutsa da çeyreği 16-25 geride kapattık.

İkinci çeyreğe iki takım da sert başladı fakat CSKA Moscow farkı açan ekip oldu. Farkı 15’e çıkartan Rus ekibi karşısında pes etmeyen Darüşşafaka Lassa çoğunluğu Türk oyuncularımızın oluşturduğu bir beş ile farkı 9’a indirince deplasman ekibi mola almak zorunda kaldı. Bu bölümde Doğuş ve Muhammed takımımız adına sahaya büyük bir enerji kattı. Soyunma odasına 34-44 geride giren taraf Daçka’mız oldu.

Soyunma odasından karşılıklı basketlerle dönüldü. Darüşşafaka Lassa savunmada direncini sürdürse de farkı eritmekte zorlandı. De Colo’nun etkili oyunuyla sayılar bulan Rus ekibi farkı çift hanelerde tutmayı başardı. İlk yarı faul problemiyle çok süre almayan pivotumuz Micheal Eric bu bölümde takımımız adına etkili oldu. Buna rağmen son çeyreğe 49-60 geriden giren taraf Daçka’mız oldu.

Son çeyrek bütün enerjisini ortaya koyan ekibimiz seyircisinin de desteğini aldı. Güçlü rakibi karşısında dirense de bazı ortada düdüklerin aleyhine çalınmasıyla farkı yine tek hanelere indiremedi. Farkı eritememiz de yaptığımız basit top kayıplarının da etkisi oldu. Çeyreğin bitimine 3 dakika kala 17 sayı öne geçen deplasman temsilcisi maçtan da 65-80 galip ayrıldı.

Maçın detaylı istatistikleri için: https://darussafakabasketbol.com/event/darussafaka-cska-moscow/