Maç Analizi: Darüşşafaka Tekfen – Panathinaikos OPAP

Darüşşafaka Tekfen, Turkish Airlines Euroleague 25.hafta maçında Volkswagen Arena’da Panathinaikos OPAP’ı konuk etti.

Karşılaşmaya Darüşşafaka Tekfen Toney Douglas, Markel Brown, Stanton Kidd, Jeremy Evans ve Oğuz Savaş beşiyle başlarken Pana ise Nick Calathes, Sean Kilpatrick, Deshaun Thomas, Konstantinas Mitouglou ve Georgios Papagiannis beşini tercih etti.

Karşılaşmaya iki takım da içeriden pivotlarını kullanarak başladı. İki takım da içeriden etkili olurken dışarıdan etkili olmakta zorlandı. TV molasına Yunan ekibi 12-14 önde girdi. Moladan sonra da üstünlüğün sürekli el değiştirdiği çeyreği Daçka’mız 17-20 geride kapattı.

İkinci çeyreğe James Gist ile hızlı başlayan Pana farkı 9’a çıkardı. 19-28. Darüşşafaka Tekfen farkın daha fazla açılmasına Micheal Eric ile izin vermedi. Çeyreğin ortalarına doğru kontrolü tekrar kaybeden Darka hızlı hücumda yediği üst üste sayılarla 14 sayı geri düştü. 26-40. Periyodun sonlarında genç oyun kurucumuz Doğuş Özdemiroğlu’nun getirdiği enerjiyle tekrar toparlanan takımımız soyunma odasına 37-46 geride girdi.

Üçüncü çeyreğe de iyi başlayan Daçka’mız çeyreğin başında farkı 4’e kadar indirdi. Farkı 4’e çektikten sonra müsait atışlardan yararlanamayınca ekibimiz öne geçme şansını elinden kaçırdı. Faul hakkını erken dolduran Darüşşafaka Tekfen serbest atışlardan çok sayı yediği bu çeyreği 53-66 geride kapattı.

Son çeyreğe 0-9’luk bir seri ile çok hızlı başlayan deplasman ekibi farkı giderek açmaya başladı. Calathes’in asistlerine ve Thomas’ın içeriden bulduğu sayılarına cevap vermekte zorlanan, maç boyu basit hızlı hücum sayılarına engel olamayan takımımız maçtan 67-91 mağlup ayrıldı.

Maçın detaylı istatistikleri için: https://darussafakabasketbol.com/event/darussafaka-panathinaikos-athens/