Maç Analizi: Darüşşafaka Lassa – Pınar Karşıyaka

Darüşşafaka Lassa Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 21.hafta karşılaşmasında Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda Pınar Karşıyaka’yı konuk etti.

Darüşşafaka Lassa karşılaşmaya Toney Douglas, Doğuş Özdemiroğlu, Zanis Peiners, Jeremy Evans ve Oğuz Savaş ile başlarken Karşıyaka ise Berk Uğurlu, Sek Henry, Erving Walker, Assem Marei ve Egemen Güven beşini tercih etti.

Karşılaşmaya iyi başlayan taraf Doğuş Özdemiroğlu ve Jeremy Evans ile Daçka’mız oldu. Hücumda içeriden ve dışarıdan etkili olan ekibimiz 14-8 öne geçince Karşıyaka mola almak zorunda kaldı. Moladan sonra hücumda biraz ritmini kaybeden Darüşşafaka Lassa yine de üstünlüğünü korudu. İlk çeyreği de takımımız 25-19 önde kapattı.

İkinci çeyrek iki takım da erken faul problemine girince oyundaki tempo düştü. İki takımın da birbirini durdurmakta zorlandığı çeyreğin ilk 5 dakikasında takımımız adına kenardan oyuna giren Muhammed Baygül 6 sayı attı. Karşıyaka’nın aldığı mola sonrası genç oyun kurucu ikilimiz Doğuş ve Kartal ile sayılar bulan ekibimiz devreye de Zanis Peiners’ın son saniye basketiyle 51-39 önde girdi.

Üçüncü çeyrek maçtaki sertlik dozajı artmaya başladı. Bir ara 17’ye kadar çıkardığımız fark 5 dakika kala TV molasına girerken tekrar 12’ye düştü. 60-48. Molanın ardından içeriden Micheal Eric ile etkili dönen Daçka’mız son çeyreğe 67-57 önde girdi.

Son çeyreğe hücumda tutuk başlayan takımımız hızlı hücumlardan yediği sayılar sebebiyle çeyreğe 2-6’lık bir başlangıç yaptı. Koçumuz Selçuk Ernak mola almak zorunda kaldı. 69-63. Moladan Toney Douglas ve Muhammed Baygül’ün sayıları ile dönen Darüşşafaka Lassa 6-0’lık bir seri yakalayınca bu sefer mola alan taraf Karşıyaka oldu. Maçın son bölümlerinde iyi savunma yapan, farkın erimesine izin vermeyen Daçka’mız maçtan galip ayrıldı ve playofflara gitme yolunda çok önemli bir galibiyet elde etti! 93-78

Maçın detaylı istatistikleri için: https://darussafakabasketbol.com/event/darussafaka-vs-pinar-karsiyaka/