Maç Analizi: Fenerbahçe Beko – Darüşşafaka Lassa

Darüşşafaka Lassa Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 13.hafta karşılaşmasında Ülker Spor ve Etkinlik Spor Salonu’nda Fenerbahçe Beko ile karşılaştı.

Darüşşafaka Lassa karşılaşmaya Markel Brown, Toney Douglas, Zanis Peiners, Jeremy Evans ve Oğuz Savaş ile başlarken Fenerbahçe Beko ise  Melih Mahmutoğlu, Sinan Güler, Nikola Kalinic, Nicola Melli ve Ahmet Düverioğlu beşini tercih etti.

Maça Obradovic’in teknik faulüyle gergin başlayan ev sahibi ekip karşısında sakin kalan ekibimiz yine de ilk 5 dakikada erken geriye düştü. 12-5. Fenerbahçe’nin seyircisiyle beraber yarattığı baskılı atmosferi kıran ve oyunda dengeyi sağlayan Daçka’mız bu seriyi durdurdu ve periyodun bitimine 1 dakika kala Toney Douglas’ın üçlüğüyle farkı 2’ye indirdi. 17-15. Buna rağmen periyodu 22-15 geride kapattı.

İkinci çeyreğe iki takım da müthiş bir sertlikle başladı. 2 dakika 30 saniye süren sayı sessizliğini Jeremy Evans el üstü bir üçlük bularak bozdu. Bu üçlükten sonra 6-0’lık bir seri yakalayan sarı lacivertli ekip farkı 10’a çıkartınca Selçuk Ernak mola almak zorunda kaldı. Mola dönüşü de farkı açmaya devam eden ev sahibi ekip karşısında aleyhine çok fazla faul çalınan Darüşşafaka Lassa, erken faul problemine girdi. Periyodun büyük bir bölümü Fenerbahçe’nin serbest atışlarıyla geçti. Soyunma odasına Daçka’mız 47-30 geride girdi.

Soyunma odasından gayretli dönen ekibimiz çeyreğe iyi başlasa da dış atışlarda çok yüzdeli oynayan Fener farkın kapanmasına izin vermedi. Periyodun bitimine 4 dakika kala fark 23’e çıktı. Moladan Doğuş Özdemiroğlu ve Kartal Özmızrak’ın dış atışlarıyla dönen Daçka farkı 15’e indirse de 11-0’lık bir seri yakalayan Fenerbahçe farkı 26’ya çıkarttı. Ekibimiz son çeyreğe 70-45 geride girdi.

Son çeyrek iki takım da genç oyuncularında daha çok şans verdi. Bu çeyrekte maçın temposu biraz daha düştü ve iki takım da daha çok oynayan oyuncularını dinlendirdi. Maçtan Fenerbahçe Beko 91-61 galip ayrıldı.

Maçın detaylı istatistikleri için: https://darussafakabasketbol.com/event/fenerbahce-vs-darussafaka/