Maç Analizi: Türk Telekom – Darüşşafaka Lassa

Darüşşafaka Lassa Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 29.hafta karşılaşmasında Ankara Spor Salonu’nda Türk Telekom’a konuk oldu.

Darüşşafaka Lassa karşılaşmaya Markel Brown, Doğuş Özdemiroğlu, Kartal Özmızrak, Jeremy Evans ve Micheal Eric ile başlarken Türk Telekom ise Reggie Redding, Tj Campbell, Yunus Emre Sonsırma, Kenny Gabriel ve Vladimir Stimac beşini tercih etti.

Karşılaşmaya dışarıdan Doğuş Özdemiroğlu’nun ve Karal Özmızrak’ın üçlükleriylei içeriden de Jeremy Evans’ın orta mesafesiyle başlayan Daçka’mız 0-8’lik üstünlüğe fırladı. Bu seriyi ev sahibi ekip mola alarak durdurmak zorunda kaldı. Müthiş bir savunma direnci ortaya koyan takımımız hücumda Kartal ile etkili olmaya devam edince seri 18 sayıya çıktı! 0-18. Bu çeyrekte özellikle dış atışlarda çok etkili olan Darüşşafaka Lassa çeyreği 14-26 önde kapattı.

İkinci çeyreğe 4-0’lık bir seriyle başlayan ev sahibi ekip karşısında koçumuz Selçuk Ernak erken bir mola aldı. Molaya rağmen seriyi durdurmakta zorlanan ekibimiz su sefer rakibinin üçlüklerine engel olmakta zorlandı ve geriye düştü. Stanton Kidd ile bu büyük seriye cevap veren ekibimiz üstünlüğü çeyreğin sonlarına doğru geri aldı. İki takımın büyük seriler yakaladığı bu yarıda son seriyi yakalayan taraf Daçka’mız oldu ve devreye 39-49 önde girdi.

İkinci yarıya Gabriel ile etkili başlayan Türk Telekom farkı 5’e indirdi. Farkın daha fazla azalmasına izin vermeyen ekibimiz içeriden Micheal Eric ile üst üste sayılar bularak farkı tekrar çift hanelere çıkartmayı başardı. 53-63. Son derece gergin geçen bu çeyreği seyirci baskısına rağmen Darüşşafaka Lassa 58-66 önde kapattı.

Son çeyreğe maç boyunca çok etkili olan oyun kurucumuz Kartal Özmızrak’ın 0-5’lik serisiyle başlayan Daçka’mız 9 dakika kala farkı 15’e çıkarttı. 58-73. Bu seriye kendi serisiyle yanıt veren Ankara temsilcisi farkı 4 dakika 43 saniye kala 5’e indirdi. 4 dakika kala Kartal Özmızrak ile çok kritik bir üçlük bulan ekibimiz farkı tekrar 9’a çıkardı. 70-79. 3 dakika kala köşeden Stanton Kidd’in üçlüğüyle de farkı tekrar çift hanelere çıkaran ekibimiz Türk Telekom’a mola aldırdı. Moladan 5-0’lık seriyle dönen ev sahibi ekip karşısında Markel Brown ile yine kritik bir basket bulan Darüşşafaka Lassa, bu maçta yıldızlaşan Kartal Özmızrak’ın serbest atış sayılarıyla farkı 9’a çıkarttı. 77-86. Karşılaşmadan galip ayrılan taraf 80-87’lik skor ile Darüşşafaka Lassa oldu!

Karşılaşmanın detaylı istatistikleri için: https://darussafakabasketbol.com/event/turk-telekom-vs-darussafaka/