Maç Analizi: Vanoli Basket Ceremonia-Darüşşafaka Lassa

Darüşşafaka Lassa, İtalya kampındaki üçüncü maçında Palasport Mario Radi’de Vanoli Basket Cremonia ile karşılaştı. Maça çok iyi bir giriş yaptıktan sonra bütün maç boyunca kontrolü elinden bırakmayan ekibimiz maçı 71-98’lik skor ile rahat kazandı.

 

Karşılaşmaya Darüşşafaka Lassa Ray Mccalum, Jon Diebler, Zanis Peiners ,Micheal Eric ve Emircan Koşut ilk beşi ile başlarken İtalyan ekip ise Giampaolo Ricci, Tre Demps, Michele Ruzzier, Andrew Crawford ve Peyton Aldridge ilk beşini tercih etti.

İlk çeyrekte etkili taraf ekibimiz oldu. Takım halinde saha içinden yüksek isabetle oynayan ve baskılı savunmasıyla rakibini top kayıplarına zorlayan Daçka ilk çeyrekte çok iyi bir performans sergileyerek 20 sayılık fark yakaladı ve çeyreği 15-35 önde kapattı.

İkinci çeyrekte ev sahibi ekip Giampaolo ile hücumda biraz hareketlense de maç dengede geçti. Karşılıklı basketlerle geçen çeyrek sonunda soyunma odasına 40-57 önde giden taraf yine Daçka oldu.

İkinci yarıya da dengeli hücumlarla başlayan takımımızda koç Ahmet Çakı herkese şans verdi. Üçüncü çeyrek hücumda çok etkili olamasak da savunmamızla farkı korumayı başardık ve son çeyreğe 54-75 önde girdik.

Son çeyreğe Jeremy Evans’ın dipten bulduğu üç sayılık basketle ve iyi savunmayla başlayan ekibimiz ev sahibi takıma mola aldırtmak zorunda kaldı. Moladan da Markel Brown’ın üst üste üçlükleriyle dönen Daçka bu bölümde de, maçın genelinde de yüzde 57 ile üçlük atarak dış atışlarda çok etkili oldu. Rahat bir maç çıkartan takımımız maçı da 71-98 kazandı. Karşılaşmanın en değerli oyuncusu 11 sayı ve 4 asist ile oynayan Ray Mccalum oldu.