Maç Sonu Değerlendirmesi: Selçuk Ernak ve Gary Browne

Solgar Vitamin Türkiye Kupası’nda Anadolu Efes’i 81-71 yenerek yarı finale yükselen Daçka’mız adına baş antrenörümüz Selçuk Ernak ve maçın yıldızlarından Gary Browne maç hakkında değerlendirmelerde bulundu:

Selçuk Ernak: ”Ancak kendi mücadele gücünüzün üstüne çıkarsanız, her şeyi minimum hatayla ve üst düzey mücadele ile yaparsanız Anadolu Efes gibi bir takımı yenmeniz mümkün. Çünkü Euroleague’in en formda takımı. Biz Anadolu Efes’i 71 sayıda tuttuk. Son dönemdeki maçlarını takip ettiyseniz, Anadolu Efes’i 71 sayıda Euroleague takımları tutamıyor. Bizim için, öz güvenimiz için ve sezonun geri kalanı için çok önemli bir galibiyet. Çünkü tecrübeli oyuncularımızın yanında çok tecrübesiz oyuncularımız var. Onların kendi potansiyellerini fark edebilmeleri için bu tarz dopinglere ihtiyaçları var. Eğer Ankara’da başarılı olursak bu galibiyetin çok büyük anlamı var. Bu kupayı bir takım kazanacak ancak bu kupa ilk turda kazanılmıyor. Biz bu takımı kurarken farklı işleri yapan, değişik potansiyelleri olan, birçok pozisyonu oynayabilen oyuncuları ve bu oyuncuları bir arada tutacak yapıştırıcı özellikli oyuncuları bir araya getirmeye çalıştık ve kıvam bulundu diyebilirim.”

Gary Browne: ”Bu bir takım performansı. Ben takımım için oynuyorum. Hem hücumda hem de savunmada elimden geleni yaptım. İyi pozisyonlar bulduk. Bulduklarımızı değerlendirdik ve elimizden geleni yaptık. Shane Larkin’i Doğuş ile sıra dışı bir şekilde savunmayı başardık. Johnny içeride çok iyiydi, kısacası takımca çok iyi performans sergiledik ve oldukça iyi bir iş çıkardık. Her takıma karşı ayrı önlem alarak, ekstra iyi işler yaparak oynamaya çalışıyoruz. Oyun içerisinde ne yapmamız gerektiğini biliyoruz.