Partizan NIS Belgrade: 69 – Darüşşafaka Tekfen: 57

Darüşşafaka Tekfen, 2019-2020 7DAYS EuroCup Top 16 C grubundaki dördüncü maçında Aleksander Nikolic Hall’da Partizan NIS Belgrade’e konuk oldu.

Karşılaşmaya ekibimiz Gary Browne, Sinan Güler, Bonzie Colson, Berk Demir ve Johnny Hamilton beşiyle başlarken ev sahibi ekip ise Torrian Walden, Ognjnen Jaramaz, Rade Zagorac, Novica Velickovic ve Nikola Jankovic beşiyle başladı.

Karşılaşmaya 5-11’lik bir seriyle ve topu çok iyi paylaşarak başlayan Daçka’mız ilk çeyreği 16-17 önde kapattı.

Müthiş seyirci baskısını arkasına alan Sırp ekibi ikinci çeyrekte öne geçti ve farkı 15’e kadar çıkarttı. Çeyreğin sonlarında Johnny Hamilton ile toparlanan Darüşşafaka Tekfen, kötü bir ikinci çeyrek geçirerek soyunma odasına 35-25 geride girdi.

Üçüncü çeyrek çok iyi bir savunma direnci ortaya koyan ekibimiz hücumda bocalamaya devam etse de farkı azaltmayı başardı. Son çeyreğe sadece 6 sayı geride girdi. 49-43.

Son çeyreğin ilk 6 dakikası hücumda kötü tercihler ve top kayıpları yapan takımımız, 22 sayı kadar geriye düştü. Son bölümde Doğuş ve Bonzie ile toparlanan Daçka’mız, sayı farklarının çok önemli olduğunun bilinciyle farkı 12’ye indirdi. Darüşşafaka Tekfen, Avrupa’nın en zorlu atmosferlerinden birinde rakibine 69-57 mağlup oldu.