Tebrikler ve hoş geldin Nathan Boothe

Nathan Newman Boothe’den 1 günde 2 imza.

Yeni sezon hazırlıklarına devam eden kulübümüz geçtiğimiz 3 sezonu Alman ekiplerinden Oldenburg’da geçiren, forvet ve pivot pozisyonlarında oynayabilen 2,06 m boyundaki Amerikalı oyuncu Nathan Boothe ile anlaşmaya vardı. Aynı gün içinde hem Darüşşafaka Lassa’e hem de nikah defterine imza atarak yaşamını Bailey Rosolowski ile birleştiren yeni oyuncumuz Nathan ve eşi Bailey ile mutluluklar, yeşil siyahlı formamız altında ise sağlıklı ve başarılı bir sezon diliyoruz. Darüşşafaka Lassa’e hoş geldin Nathan Boothe.

Nathan Boothe kimdir? 

1994 yılında Illinois’de dünyaya gelen Nathan, Warren Lisesi’nden mezun olduktan sonra 2012/2016 yılları arasında Toledo Üniversitesi’nde eğitim ve basketbol hayatını sürdürdü ve ardından 2016-2017 sezonunda profesyonel kariyerine İtalya Serie A2 takımlarından Flexx Pistoia takımında başladı. 

Bir sezon sonra 2017-2018 sezonunda Baş Antrenörümüz Selçuk Ernak’ın çalıştırdığı Basketbol Süper Ligi takımlarımızdan Sakarya Büyükşehir Belediye Basketbol’a transfer oldu. Ligimizde 9,5 sayı, 4,9 ribaund, 1,4 asist ortalamaları ile oynayan Nathan 2018-2019 sezonu başında 3 sezon boyunca oynayacağı Almanya ligi takımlarından Ewe Baskets Oldenburg’a transfer oldu ve oynadığı sezonlarda 12,5 sayı, 4,4 ribaunt, 1,2 asist ortalamaları ile sahada yer aldı.

Kariyer Özeti

?? Toledo Rockets

?? Pistoia

?? Sakarya BB

?? Ewe Baskets Oldenburg